Forum parafian par. św. Franciszka w Izabelinie

Forum wymiany myśli "uczesanych" i nie tylko...


#1 2009-03-18 23:20:46

Parafianka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 2
Punktów :   

UBIERZCIE SIĘ!!!

Kochani Ministranci, w pierwszych slowach chcialabym wyrazic radosc z powodu Waszej obecnosci, tak licznej i sympatycznej. Mam do Was prosbe, przepraszam, ze moze nie zabrzmi zbyt dobrze, ale to w trosce o dobro i ku Chwale Bozej. Chcialbym prosic, abyscie troszke schludniej wygladali - nie do wszystkich jest ten apel. Jezeli mozecie do komzy nie zakladac butow sportowych,ani bluz z kapturami, byloby bardzo milo. Ja pochodze z poludnia Polski, a tam ministranci wygladaja bardzo konserwatywnie, wszyscy maja uczesane, umyte glowy i oficjalny stroj pod komza. Stad moje zdziwienie, gdy dojechalam do Izabelina. Prosba do Ks. Piotra-Administratora: prosze o usuniecie tego postu po przeczytaniu przez adresatow - to jest prosba do ministrantow, nie musi ta tresc na zawsze widniec w sieci. Bardzo licze, ze bedziecie wygladali ubrani elegancko, jak do teatru, a nie jak na mecz. W koncu Msza Swieta to spotkanie z Bogiem. Dziewczyny w Waszym wieku bardzo sie staraja ladnie wygladac, a chlopcy chodza troche poczochrani i przetluszczeni, co przy sluzbie przy oltarzu wyglada tragicznie. Nie jestem jedyna marudzaca - juz slyszlam komentarze na ten temat, stad sie osmielam delikatnie poprosic. Przepraszam za ten post. Musialam...

Offline

 

#2 2009-03-19 16:19:44

xjaworp

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 6
Punktów :   

Re: UBIERZCIE SIĘ!!!

Witam, zgadzam się z Panią... Walczymy z tym z ks. Proboszczem już drugi rok i efekty marne... Może się teraz misie obudzą, gdy zobaczą, że to nie tylko widzimisię wikarego i Proboszcza. DZIĘKI za ten post.

Offline

 

#3 2009-03-21 21:30:00

prezes

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: UBIERZCIE SIĘ!!!

Księże!

Ja sobie tak myślę że tu nie ma co walczyć, bo przez walczenie jest właśnie marny jak ksiądz sam stwierdza wynik. Myślę że należy bardziej poświęcić czas na rozmowę z chłopakami... oczywiście nie od razu każdy będzie chodził dobrze ubrany. Myślę że duży wpływ mają starsi ministranci... tu na tym polu też pusta... osobiście staram się wyglądać porządnie... nie oznacza to że zawsze mi się to udaje... ale oczywiście jestem za tym by wygląd ministrantów i kandydatów zmieniać na lepsze...

Offline

 

#4 2009-03-27 22:46:27

JiJ

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: UBIERZCIE SIĘ!!!

A może poprosić żeby ministranci pod komże zakładali poprostu białą koszlę. Zawsze ją widać obojętnie jaką bluzę się na nią założy. Białą koszulę każdy facet posiada więc do kościoła w koszuli "taka nowa tradycja się narodzi w Izabelinie"

Offline

 

#5 2009-03-29 00:44:12

prezes

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: UBIERZCIE SIĘ!!!

JiJ napisał:

A może poprosić żeby ministranci pod komże zakładali poprostu białą koszlę. Zawsze ją widać obojętnie jaką bluzę się na nią założy. Białą koszulę każdy facet posiada więc do kościoła w koszuli "taka nowa tradycja się narodzi w Izabelinie"

Pomysł ciekawy, tylko pytanie jak ich do tego przekonać?? JiJ może jakaś propozycja??

Offline

 
copyright by ks. Piotr

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpegaz opony biuro rachunkowe gończy polski opis rasy